Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
NYSPHSAA Rec: N 1:33.83        2014 ITHACA                                     
                         F Moheed   N Frost Clapp   R Nicholson F Schickel 
        Sec3: S 1:34.31        2010 WEST GENESEE                               
                         P. O'Donnell, B. Seketa, C. Elias, T. Olson       
        S3-A: A 1:34.31        2010 WEST GENESEE                               
                         P. O'Donnell, B. Seketa, C Elias, T. Olson        
                1:33.83  AA
                1:35.43  AC
                1:40.67  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mexico Academy  'A'                         1:47.54    1:43.49         40  
     1) Yost, Anthony SR                2) Ocker, John SR                 
     3) Revette, Zachary SR             4) Long, Dylan JR                 
                  26.36       54.56 (28.20)     1:21.04 (26.48)     1:43.49 (22.45)
  2 Fulton  'A'                                 1:49.10    1:44.53         34  
     1) Archer, Nathaniel SO            2) Tallents, Mark SO              
     3) Stevenson, Ean JR               4) Semchenko, Alex SR             
                  27.25       54.93 (27.68)     1:21.27 (26.34)     1:44.53 (23.26)
  3 Indian River  'A'                           1:52.48    1:51.90         32  
     1) McConnell, Kaden SO             2) Heise, Zach JR                 
     3) Maldonado, David SO             4) Reed, Thomas FR                
                  28.57     1:02.81 (34.24)     1:27.53 (24.72)     1:51.90 (24.37)
  4 Oswego  'A'                                 1:54.61    1:54.04         30  
     1) Holland, Nick SR                2) Busch, Nolan JR                
     3) DeLapp, Casey SO                4) Youngman, Drew JR              
                  31.54     1:00.96 (29.42)     1:28.66 (27.70)     1:54.04 (25.38)
  5 New Hartford  'A'                           2:00.64    2:02.67         28  
     1) Kilborne, Gage SO               2) Schiavi, Gavin FR              
     3) Massa, Nick JR                  4) Oruya, Paul SO                 
                  34.43     1:07.10 (32.67)     1:36.32 (29.22)     2:02.67 (26.35)
  6 South Jefferson  'A'                        1:55.45    2:02.93         26  
     1) Shelmedine, Nolan SO            2) Williams, Mike SR              
     3) Gillette, Lucas SO              4) Tyrell, Luke SR                
                  30.75     1:05.06 (34.31)     1:37.06 (32.00)     2:02.93 (25.87)
  7 Oneida  'A'                                 1:58.10    2:04.41         24  
     1) Durr, Morgan JR                 2) Hicks, Mattie FR               
     3) Hicks, Andrew 7                 4) Ryan, Ella FR                  
                  32.85     1:08.21 (35.36)     1:37.36 (29.15)     2:04.41 (27.05)
  8 Carthage  'A'                               1:53.82    2:06.23         22  
     1) Turner, Clay JR                 2) Turner, Jacob SR               
     3) Barnes, Johnathan SR            4) Miller, Garrett JR             
                  31.77     1:08.10 (36.33)     1:39.67 (31.57)     2:06.23 (26.56)
 -- Fulton  'B'                                 1:55.99   X1:56.54        
     1) Ruzekowicz, Jenna JR            2) Burdic, Koji SO                
     3) Clayton, TJ 7                   4) Rowlee, Mason SR               
                  30.98     1:04.15 (33.17)     1:31.86 (27.71)     1:56.54 (24.68)
 -- New Hartford  'B'                                NT   X2:02.90        
     1) Hyman, Nolan FR                 2) Powers, Trevor JR              
     3) Bailey, Matthew SO              4) Nordstrom, Jacob SO            
                  34.92     1:07.47 (32.55)     1:37.01 (29.54)     2:02.90 (25.89)
 -- Oswego  'B'                                 2:10.24   X2:05.11        
     1) Loayza, Sasha FR                2) Casper, Josh SO                
     3) Bieganowski, Tyler SO           4) Stevens, Ben JR                
                  32.86     1:06.31 (33.45)     1:38.34 (32.03)     2:05.11 (26.77)
 -- South Jefferson  'B'                        2:10.47   X2:14.75        
     1) Jones, Ryley FR                 2) Randall, Colby FR              
     3) Williams, Timothy FR            4) Stinson, Ethan JR              
                  37.49     1:14.27 (36.78)     1:46.70 (32.43)     2:14.75 (28.05)
 -- Carthage  'B'                               2:21.58   X2:14.77        
     1) Renaud, Patrick SR              2) Jiang, Eric FR                 
     3) Henry, Jaren SO                 4) Fukuyama, Kei SR               
                  37.17     1:15.43 (38.26)     1:46.74 (31.31)     2:14.77 (28.03)
 -- Mexico Academy  'B'                         1:56.99        XDQ        
     1) Warner, Tyler 8                 2) Ocker, Joe SO                  
     3) Bennett, Dathan SO              4) Hartmann, Nick JR              
                  29.80     1:01.34 (31.54)     1:30.76 (29.42)          DQ (25.06)